Monaco 2022

Nizzas olles oleks patt jätta käimata Monacos. Kõigest ühe poolmaratoni ehk 21 kaugusel saab teises linnriigis käidud. Jooksuga ma sinna seekord ei läinud, kuna eelmise päeva 22km jooks/matka andis lihastes veel kõvasti tunda. Tegelikult ei olnud mul plaaniski sinna joosta, ikka rongiga.

Planeeritud rongist jäin jälle ofc maha. Seekord mina juba oskasin piletiostu mehaanilist rooliratast kasutada,  aga teised mu ees ei osanud. Mina ei tundnud end piisavalt pädevalt, et aidata ka. Õnneks graafik oli tihe. Piletid edasi-tagasi olid veidi alla 9€. Nii et suht soodne.

Monacosse jõudes sain aru, et siia ma küll ei jookseks või noh, vb jookseks, aga päev otsa seal ringi siis küll ei tatsaks. Only ups and downs, ups and downs ehk tõus oli tõusu otsas kinni. Päevaga kõmpisin üles-alla kokku 9km. Nii et soovitan sinna minnes panna jalga mugavad jalanõud.

Teine asi, mida silmas pidada (nii nagu Šveitsi puhul), et tegemist ei ole Euroopa Liidu riigiga ja andmeside eest tuleb eraldi maksta. Kui Šveitsi 100MB maksis 7.50€, siis Monacos sama andmemaht 9€. Well, GPSi ja googlet oli siiski tsipa vaja (kuigi rannas oli isegi WiFi olemas, et pm hea tahtmise korral oleks saanud seal asjad aetud, ainult rand oleks vaja olnud üles leida). Ranna leidmine iseenesest poleks olnud keeruline. Kõndida mitte mäe poole, kus otsas on lossid, vaid kasiino juurest mööda rannikut teisele poole. A ja mis mind rannas hästi naerma ajas, oli see, et seal oli lift 😀

Monaco ise oli väga ilus. Liikluses on tunda, et seal resideeruvad rikkad ja ilusad, üks auto uhkem kui teine. Monte Carlo Kasiino ümber oli samuti palju fancypancyt, samas mujal ringi tatsades kõik nii glamauurne ei olnud.

Mulle enim avaldasid muljet erinevad pargid. No need olid tõesti ilusad, käid ja imetled looduse ilu. Kindlasti must visit peaks olema Saint Martin Garden.

Kuskil ma söömas ei käinud, et sellest ma ei oska rääkida, toidupoes tundusid hinnad mõistlikud. Suveniirid olid ka taskukohased. Minu päev kulgeski seal õhtusse väikese rannaskäigu, ujumise ja ringi jalutamisega. Kokkuvõtvalt öeldes day well spent ehk kui olla seal läheduses, soovitan kindlasti ära käia 🙂

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga