Kõik teed viivad Rooma 2022

Milliste muude sõnadega saakski alustada reisiblogi Rooma kohta? Nii viis mind ja mu sõbrannat Helenat tee Rooma 5.märtsil. Koha peal veetsime 3,5 päeva, mis oli kevadise Rooma avastamise jaoks täiesti piisav.

Lendasime Ryanairga, saime pilet 32.- per face edasi-tagasi. Tõsi, see oli vaid lennupilet, kaasa võis võtta vaid seljakoti. Loomulikult võis juurde osta lisapagasi, aga saime ilusti seljakotiga hakkama. Mina kasutasin endiselt taktikat, et osa asju viskasin seal ära, sh ka vanad jooksutossud, millest Eestis oleks mul alati palju keerulisem loobuda. Niimoodi sain paar hilpu juurde ka osta.

Ööbisime 2* hotellis, mille 4 öömajutus maksis 100.- per/face. Majutuse broneerimisel tuleb silmas pidada, kas city fee ehk linnamaks on juba broneermise hinna sees või mitte. Meil ei olnud, selle maksime koha peal sularahas juurde). Hinna sees oli meil “hommikusöök” ehk siis mitte päris meie ettekujutuse järgi hommikusöök. Itaallaste hommikusöök on crossaint ja kohv. Üllataval kombel täits see päris hästi kõhtu.

Siin pildil ei ole nüüd hommikusöögi crossaint, vaid väike kohvipeatus, kui olime teel Vatikani muuseumisse. Kuna oli naistepäev, siis kohvikus toodi meile nende maa lilled- mimosad. Meile tundus need nagu pigem mingi põlluraps, aga sihuke kimp poes maksis 4.-. Kui jutt juba Vatikani peale läks, siis sinna ostsime piletid netist, 26.- per face. Elavas järjekorras oleks saanud pileti 17.-. Kuna meie olime nii low season, siis isegi oleks see elav järjekord suhteliselt kiiresti läinud, aga seekord siis nii. Vatikani muuseum ise on kindlasti külastamist väärt. See on ikka hiiglaslik! Kokku kõndisime seal 5km. Mulle meeldisid enim laemaalid ning paavsti autode näitus. Pärast pikka muuseumituuri puhkasime Vatikani muuseumi sisehoovis päikese käes jalga.

Kes olid varem käinud, ütlesid, et ühistranspordikaarti ei ole mõtet võtta, kõik kohad on võimalik jala läbi käia. Nii tegime meie ka. Päevas tatsasime kokku keskmiselt 20km. Nii et kõik need pizzad, pastad, crossantid, said ilusti välja kõnnitud. Jalutuskäikudel nägime palju kirikuid, kuhu sai tasuta sisse kiigata, Colossuemi  aga vaatamise vaid väljast (me Helenaga kumbki ei tundnud, et seal sees nende kivide vaatamine on päris see koht, kuhu kallis pilet osta). Küll aga oli öösel see hoone mega ilus. Üleüldse meile kuidagi sümpatiseeris öine tuledes Rooma oluliselt rohkem kui päevavaated, v.a Trevi purskkaev, see oli ka päeval väga ilus. Linn ise oli ikkagi küllaltki räpane.

Ega ma ei oskagi rohkem midagi kirja panna. Mõnus kevadine vahepeatus. Päeval oli soe, aga sellisel ajal õhtuseks ringi tatsamiseks tasub siiski midagi soojemat kaasa võtta. Loodan, et see väike ülevaade andis aimu, kuidas on tegelikult võimalik väga soodsalt reisida. Järgmisel kuul plaanin minna Belgiasse ja Hollandisse ning siis teen sealt väikese ülevaate.

Lugemiseni! 🙂

 

2 thoughts on “Kõik teed viivad Rooma 2022”

 1. Hei!
  Kuidas nii soodsad lennupiletid saite? 🙂 Vaatasin ka Tallinn-Rooma ja edasi-tagasi nägu 98 eurot, kas ööbimise vōtsite Bookingust? Ringi liikusite seal jala? Oleks ka plaan minna ja hea meelega ootaks reisisoovitusi 🙂
  Aitäh!

  1. Tere!
   Saime sõbrannaga piletid tõesti sooduspakkumisega. Vist oli nii, et kahe pileti ostul, teine oli 50%.
   Majutuse võtsime bookingust ning tõesti ringi liikumise igal pool jala. Ei näinud mõtet ühistranspordi peale kulutada. Lennujaamast linna oli ka lihtne bussiga saada 🙂
   Kui otsustad minna, siis ilusat reisi!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga