Rumeenia 2023

Bukaresti viis mind tegelikult tööreis, aga natuke oli ka vaba aega, et seal ringi vaadata. Sinna konkreetselt ma ilmselt ise ei reisiks, ma muidugi ei tea, kuidas pealinnast väljas loodus on ja äge oleks olnud käia ära ka Dracula lossis, aga selleks ei olnud seekord aega (üle 300km eemal Bukarestist).

Rumeenia on küll Euroopa Liidu liige, aga eurosid seal veel ei ole, mistõttu kohalik elu tundus pigem odavapoolne. Nt pizzalõik tänaval maksis kohalikus rahas 10 LEU ehk siis umbes 1.50 eurot ja vanalinna kohvikus kook ja limonaad kokku 10 eurot. Ei ole üldse paha hind.

Vanalinn oligi seal üsna kena, aga ülejäänud linn, no ma ei tea. Kui Eestis vingutakse, kui halvad teed meil on jne, siis minge käige Bukarestis ja arvamus ehk muutub. Küll aga eraldi vaatamisväärsus on Bukaresti parlamendihoone, mis on Euroopas suurim ja maailmas suuruselt teine USA parlamendihoone järel. Lisaks on tegemist maailma raskeima hoonega. Selle hoone küttearved talvel on umbes 5 miljonit eurot. Hoone ehitusel on kasutatud 3500 tonni klaaskristalli 480 lühtri ning 1409 laevalgusti jaoks ning 700 000 tonni rauda ja pronksi akende ja uste jaoks. Muidugi ehitati hoone nõukogude ajal.

Äge pildistamiskoht oli aga Umbrella Streetil, mis ei asunud parlamendi hoonest kaugel, aga selle leidmiseks pidi veidi tähelepanelik olema, sest meie esimese hooga panime mööda sellest tänavast.

Aga ega mul rohkem miskit Bukaresti kohta lisada ei olegi, ülejäänud kõik oleks tööjutt. Kui kedagi huvitab, kuidas Rumeenia naistevastase vägivalla vastu võitlemisega hakkama saab, siis sellest võin muidugi eraldi rääkida. Kui Sa tead mingeid muid ägedaid kohti Rumeenias, siis võid minuga jagada 🙂

Lõpetuseks panen veel paar pilti, mis endale ilusad tundusid.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga