Miks valida kogemusnõustamine?

Lähisuhtevägivalda kogenud inimese jaoks on kogemusnõustaja oluliseks toeks mitmel põhjusel:

Kogemusnõustaja on ise läbinud sarnase kogemuse ning taastunud sellest, mistõttu suudab ta sügavamalt mõista ohvri tundeid, hirme ja dilemmasid. See loob turvalisema keskkonna, kus ohver tunneb end mõistetuna ning annab julguse oma mõtteid ja tundeid päriselt väljendada. Kuna kogemusnõustaja on isiklikult kogenud lähisuhtevägivalda ja leidnud viise sellest taastumiseks, saab ta jagada praktilisi nõuandeid, mis võivad aidata teistel ohvritel samuti edukalt vägivaldsest suhtest väljuda ja ning sellest taastuda.

Teades, et keegi teine on samasugusest olukorrast läbi käinud ja leidnud tee parema eluni, võib anda ohvrile lootust ja usku, et ka tema suudab taastuda ja elada vägivallavaba elu. Kogemusnõustaja mõistab sageli ohvri vajadusi paremini kui keegi, kes pole seda isiklikult kogenud. Nad suudavad pakkuda nõustamist ja tuge, mis on kohandatud konkreetse ohvri ainulaadsetele vajadustele ja olukorrale.

Kuna kogemusnõustaja on ise olnud ohver, võib ta aidata teistel mõista, et nad pole üksi ja et lähisuhtevägivalla kogemine ei tee vähem väärtuslikumaks ega nõrgemaks. Kokkuvõtvalt, kogemusnõustaja pakub lähisuhtevägivalda kogenud inimesele erilist mõistmist, tuge ja teadmisi, mis tulenevad isiklikust kogemusest. Selline sügav mõistmine ja empaatia võivad sageli pakkuda rohkem tuge kui traditsioonilised tugiisikud.

Mina olen lõpetanud 2023.aasta kevadel kogemusnõustaja õpingud koolituskeskuses nimega LoovRuum. Nüüd pakun kogemusnõustamist veebi teel (soovi korral ka Tallinnas teraapiaruumis). Lisaks kogemusnõustamisele saan naistele pakkuda võimalust kuuluda endiste ja praeguste lähisuhtevägivalla ohvrite virtuaalsesse toetusgruppi. Sellega liitumiseks on muidugi oma reeglid.

Kogemusnõustamist pakun järgmistel teemadel: lähisuhtevägivald, depressioon, suitsiidimõtted. Tugigrupp on mõeldud küll vaid naistele, aga kogemusnõustamise seansile on oodatud ka mehed!

Lisaküsimuste puhul võta minuga julgesti ühendust! Selleks võid siin kodulehel kontakteeruda kontaktivormi kaudu, mulle meili peale merlikaunissaar@gmail.com või kirjutada FaceBooki Merli Kaunissaar.

Olge hoitud ja toetatud!

Merli

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga