Florida- Orlando 2020

Mu käest on küsitud, kuidas ma siia sain, millest peaks alustama, millal tulla, olla jms nippe. Sellepärast alustangi algusest. Minu jaoks kogu see protsess on olnud vb lihtsam seetõttu, et olen 2 korda USAs käinud, õigemini isegi elanud mõlemal korral 8 kuud kokku. Idee aga Floridasse tuli sellest, et mul sõbranna kolis Orlandosse. Kui muidu on piletid olnud nii umbes 700-800.- ringis, siis ühel ilusal kevadkuu hommikul oli lend Tln-Hel-Miami-Hel-Tln vaid 305.-!!!

Mõeldud ja piletid ostetud, piletihind ei sisaldanud pagasit, selle ostsin eraldi tagasitulekuks juurde 45.-.  Igatahes lend Miamisse sujus ilusti, Finnair on super lennufirma selles osas, piiril läks ka kõik kiiresti, ESTA (viisa) oli muidugi enne tehtud ja sellega ka mingeid probleeme ei tekkinud.

Esimese öö veetsin perega Miamis, järgmisel päeval läksin bussiga Orlandosse. 4,5h bussisõitu ja hind oli 8.50.-, oleks isegi veel odavamalt saanud, kui oleks pikemalt pileti ette ostnud, sest näiteks tagasipilet oli mul varem ostetud ja see oli vaid 4.50.-. Buss ise on suhteliselt mugav, et väga soodne viis reisida linnade vahel.

Orlandos viibisin sõbranna juures, teda ise kahjuks kodus ei olnud (pidi olema töö asjus hoopiski Euroopas see aeg), aga sain kasutada nende elamist ja autot. Ülisuperluks puhkus iseendaga. Hommikuti käisin jooksmas, päeval päevitasin, lugesin ja õhtuti tuiasin mööda outlette. Shoppama tasub siia kindlasti tulla ja seepärast on mõistlik tulla käsipagasikohvriga ja siis tagasilennule osta pagas. Orlandos on väga ägedad lõbustuspargid, Universal Studio, Disneyland ja mingi suur veepark. Ma üksi nendesse ei viitsinud minna, pealegi olen Los Angeleses Disneylandis käinud ehk et tean, mis see endast kujutab.

Küll aga võtsin üks päev matka ette Kelly Parki/Rock Springsi, mis on Orlandost 40km kaugusel. Parki sisenemine maksis 3 dollarit ja korraga pääseb sinna vaid teatud hulk autosid. Mina käisin aga nii väljaspool hooaega, et enamik ajast olin seal uhkes üksinduses. Matkasin muidugi jala, mitte autoga. Wow, wow, wow, mis loodus! Igal pool olid muidugi sildid, et seal võib kohata madusid, alligaatoreid, linde, hirvi jms. Õnneks mul oli kokkupuude vaid oravatega. Mingi hetk leidsin üles ka allika, kus oli mõnusalt kosutav ujuda ja see ümbruskond seal oli nii hingematvalt lõõgastav, ilus ja imeline. Kui keegi peaks kunagi sinna kanti sattuma, siis see koht on nagu must have to visit!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga