Elust ja olust Mallorcal

Elust ja olust Mallorcal

Hei-hei, kallid kaasmaalased! Olen nüüdseks palmisaarel olnud 6 päeva ja paras aeg kirja panna mõned mõtted, kasulikud nõuanded ning muljed.

Elukallidus on siin suhteliselt sama, mis meil, v.a alkohol, mis on ikka tunduvalt odavam. Restoranide hinnad jäävad samuti samasse hinnaklassi. Transpordi osas, 10km taksoga lennujaamast hotelli sõit maksis 15.- ja üks bussipilet maksab 2.- (metroopilet 1.80.-). Ühistranspordiga sõites muidugi peab silmas pidama, et peatuses tuleb buss nö kinni pidada ehk siis käega viibata, et soovid peale minna, vastaselt juhul sõidab buss sinust lihtsalt mööda (nagu mul juhtus) ning oma peatuse puhul pead enne STOP nuppu vajutama, muidu buss sõidab edasi (nagu mul juhtus). Siin, Palma piirkonnas, on ühistranspordiühendus üsna hea, aga peab arvestama hispaanialike kommetega, et kellaajad võivad vahel nihkes olla.
Saarel endal on praegu väga vaikne, tegelikult on siin kohalike mõistes lausa talv ehk siis turistihooaeg ei ole veel peal. Samas tundubki, et siin on palju neid inimesi, kes ongi lihtsalt siia sporti tulnud tegema. Ilm on selleks ideaalne, ei ole palav ega külm. Isegi liikusin eelmine nädal kokku 61km. Jaksu kuidagi nii palju, õhk on hea ja päike annnab ka energiat. Mu endagi üks reisi eesmärk oli tulla paremasse kliimasse, kus maksimaalselt keskenduda jooksutrennidele, mida teen sügiseseks täismaraotni jaoks.
Lisaks mulle nii ülivõrdes meeldib see, kuidas inimesed siin KÕIK piirangutest kinni peavad! Muidugi, ma ei tea, kas konkreetselt siin saarel on ka mingisuguseid proteste olnud, aga kõik inimesed, keda tänaval kohtan, kannavad ilusti maske, hoivad vahet. Enne poodi sisenemist lausa jälgitakse, et sa oma käed ära desoksid. Nii, kui mask natuke valesti on, tehakse kohe märkus. Nakatunte arv on siin ka ülimadal, kui üldse, sest see statistika, mis mina leidnud olen, on 4 erineva saare peale kokku. Sellest hoolimata aga uute reeglite järgi pean tagasi tulles ikkagi eneseisolatsioonis istuma. Õnneks saan esimese testi teha siin lennujaamas (antigeeni test maksab 29€, aga see tuleb kindlasti enne üle vaadata, kas sihtkoha riik ja lennufirma aktsepteeriv seda või on vaja PCR testi, mis on tunduvalt kallim) ja Eestis siis 6ndal päeval, et ei peaks 10p isolatsioonis olema.
Praegu on mu päevad olnud üsna sellised, et natuke päevitan, loen raamatut, käin jooksmas, korra päevas käin kuskil väljas söömas, siis on mul tavaliselt üks väike siesta (lõunauinak), õhtul jälle väike jalutuskäik ning siis nn tubased tegevused (võtan praegu nt TÜ psühholoogia kursust). Nädal keskel rendin auto, siis lähen ülejäänud saart ka avastama, terve pikk nimekiri tehtud, mida kõik külastada soovin. Eks siis sellest kirjutan pärast eraldi. Autorendiga muidugi juhtus selline asi (hea, et enne märkasin), et leidsin ülisoodsa variandi. 3 päeva autorenti 21.- (odavam kui bussiga sõita eksole). Vaatasin kuupäevi, asukohas oli märgitud lennujaam ja mõtlesin, et super, võtan nii, et tagasi viin, siis otse lennuki peale ära. AGA rendikas ei asu lennujaamas, hoopis 6km eemal ja sinna viib buss… No ei usalda ma nende ajagraafikuid nii palju, et riskida sellega, et õigeks ajaks ikka lennule jõuan. Seega tasub ka sellised asjad üle kontrollida 🙂
Ma ei ole pika jutu blogipidaja, nii et kui kellelgi on küsimusi, siis kirjuta, hea meelega vastan 🙂
Olge hoitud ja terved!
Teie Merli 🙂

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga