A kuidas Sinul läheb vol 3

“Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis” nagu ütles meie kadunud president hr Lennart Meri. Veidi aega pärast viimase postituse “Kuidas sinul läheb” kohtusin  mehega, kes osutus nartsissistiks (me oma endiste ja praeguste lähisuhtevägivalla ohvrite toetusgrupis kutsume neid lühendatult nartsudeks).

Tänaseks päevaks olen õnnelikult taas nartsuvaba. Miks õnnelikult, sp et neist nartsudest ei saa kurat üldse lahti. Ma tegin endast kõik oleneva, et ta ei kontakteeruks rohkem (ise pani mulle blokid), aga mingi aeg võttis ta bloki maha ja peagi oli mul kiri postkastis. Siin aitasid need õpetussõnad, mida annan naistele, kes lahkuvad vägivaldsest suhetest, kelle mehed on samuti nartsissistid. 0 kontakti, täiesti 0 kontakti!

Ka “minu tüüp” üritas tagasi mu ellu tulla kirjutades teksti, millele tahaksid igal juhul “vastu vaielda,” aga kurja, ma tean, et kui midagigi vastad, oled jälle manipulatsioonide ning lovebombingu sees. Seekord valisingi lihtsalt mitte vastamise ja  blokeerimise tee. Issand, kui hea, kui hea on vabalt hingata, elada probleemidevabalt. Sa tõesti tunned, et hingad elu selle parimas mahlas ja nii igapäev. Nartsuga suhtes olles sa närbud tükk tüki haaval ja thank god, et selle inimese tõeline pale üsna kiiresti ilmsiks tuli.

Tegelikult ei tahtnud ma vaid  sellest nartsust rääkida, vaid ka sellest, kuidas üks noor naine siin maailmas eksisteerib. Oeh, hüppeliigese jama sain korda ja nüüd maadlen Achilleuse kanna põletikuga. No ma ei tea, hakka või tõesti uskuma, et jooksusport ei ole minu jaoks. Ise usun siiski, et mul lihtsalt halb aasta ja üks päev olen taas maratonistardis nagunii!

Maraton maratoniks, aga ma tahtsin rääkida ka kohtus käimisest. Ma ei teagi, kuidas seda nüüd võtta, hea või halvana, aga kevadel võttis minuga ühendust advokaadibüroo, kelle klient on hagetav hr Kuusiku poolt. Ütlen ausalt, vägivallatsejaid kukutab nende liigne enesekindlus. Sind on riigikohtus õigeks mõistetud, aga sa ikka üritad endast nõrgematele ära teha. Üks pensionär juba sai oma koosa, kuna uskus, et Kuusik oli tõesti vägivaldne, nüüd on järgmine FB-s kommenteerija ette võetud, aga seekord kutsuti mind taas tunnistajaks.

Muidugi ma olin ju nõus nagu olin ka Sass Henno tsiviilasjas. Kriminaalmenetluse aeg ma ei tohtinud sõnagi öelda, aga tsiviilkohtu otsused tulevad ju avalikud. Ja oh, üllatust, mu tunnistus on täpselt sama, mis krim asjaski! Henno aeg muidugi taotleti istung kinniseks, mis perekonna kaitseks ka õnnestus. Lõpus võeti hagi üldse tagasi, millest mul on kahju, sest siis oleksid kõik saanud lugeda, et ma päriselt ka tunnen perekonda ja ma pole midagi niisama heast peast välja mõelnud.

Nüüd pidin 3.okt minema taas kohtusse tunnistajaks, aga nii kui Kuusik sellest kuulis, taotles ta istungi kinniseks tunnistamist ja edasi lükkamist, lisaks nüüd tahetakse nende poolt kutsuda kohtusse tunnistama pr Kuusik… no ma ei tea, kuidas see siis välja peaks nägema. Mina väidan, et pr Kuusik on rääkinud mulle, kuidas hr Kuusik on olnud tema vastu vägivaldne ja pr Kuusik ütleb, et see pole tõsi? Rõhutan siinkohal Riigikohtu seisukohta, et ei ole alust arvata, et krim menetluses tunnistajad valetanud on. Ja kümnetuhandet korda, ma polnud krim menetluses ainuke tunnistaja! KÕIK tunnistajad rääkisid sama juttu ja me ei tundnud teineteist. Ma päriselt ka ei teadnud neid inimesi varem, kellega täpselt sama juttu rääkisime! Nüüd muidugi tunneme, I M E L I S E D inimesed!

Mis kogu selle asja juures on kummaline ja mille osas ma ootan päringu vastust, on see, et keegi (no iga mõtlev inimene saab aru, kes, sest kohtukutse on vaid minul ja vastaspoolel), on saatnud minu isikliku kohtukutse minu kunagise psühhiaatri assistendile. Tekib küsimus, kas mind tahetakse hulluks tembeldada või mis selle point siis nüüd on? Selle kutse edastaja kahjurõõmuks võin aga öelda, et mind tunnistati aasta alguses ametlikult depressioonivabaks. Ja isegi, kui mul oleks veel depressioon, siis kes see kaasaja ühiskonnas üritaks sp teist inimest tühistada?!

Aga muidu läheb mul täitsa hästi, päriselt ka. Ma naudin oma elu, teen tööd, mida armastan ja tunnen rõõmu selle üle kui palju häid inimesi mu ümber on. Ehk et ei saa mind ükski vägivallatseja ega nartsissistlik inimene maha tõmmata!

Alati julge!

Teie Merli

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga