Tuneesia 2023

Külastame sõbrannaga igal aastal uut riiki, kus ei ole koos käinud. Selleks aastaks valisime välja Tuneesia. Kui seda oma ringkonnas jagasime, valdasid inimesi peamiselt arvamused, et see on nii mõttetu riik, sinna ei läheks never ja öeldi isegi, et seal ju tulistatakse turiste. No selleks ajaks olime Tuusiku kaudu Novatoursi kõik hinnas paketi juba maksnud. Lisaks otsustasime, et ei karda. Tõsi, seal on olnud juhtumeid, kus terroristide rünnaku tagajärel on ka turiste hukkunud, aga sama hästi võib igal pool surma saada. Googeldades leidsin, et üleüldse, ennem on suurem tõenäosus Eestis tapetud saada kui Tuneesias.

Juulikuu viimastel päevadel lendasimegi Tuneesiasse. Meie peatusime kuurortlinnas nimega Hammamet. Hotelliks oli meil Hotel Tulip President Hammamet. Tegemist oli 4* hotelliga ja hotelliga olime väga rahul. Valisime bangolow tüüpi toa, mis asus siis nö aias, olime ka selle valikuga väga rahul. Toas küll puudus WiFi, aga oligi hea puhkust ekraanist. Hotellis oli täiesti äge meelelahutusprogramm (nt ükspäev ostsime lotopiletid ja ma võitsin 30min massaaži ja kusjuures selle ostmisel mõtlesin, et tahaks massaaži võit, nii et tasub oma soovidega ettevaatlik olla, need kipuvad täituma) ja toit oli SUUREPÄRANE! Kordades parem kui nt Türgi toit. Hotellis oli ka 2 suurt basseini. Aga mitte hotellist ei tahaks ma siin pajatada.

Alguses olime skeptilised üksi ringi liikumise osas, et no islamimaa ikkagi, veidi ka koduste poolt ära hirmutatud. No parem karta kui kahetseda eks.  Siis aga müüs üks hotellitöötaja meile katamaraani tripi merele, pidime sinna minema esmaspäeva hommikul, aga midagi ta vusserdas seal ja merel käik jäi hoopis õhtusse aega. Selle vusseradamise kompenseerimises pakkus see mees meile, et ta hea meelega viiks meid pärast tema tööpäeva lõppu linna dringile. Alguses mõtlesime, kas ikka julgeme, kas need turistide röövimised mitte ei algagi täpselt nii, et tekib usaldus ja siis oleme kuskil vägistatud ja tükeldatud jne. Samas tundus jälle huvitav kohalike oludega tutvuda.

Otsustasime, et lähme siiski. Jäime täitsa ellu ning pealekauba oli üsna tore ka. Mees viis meid esmalt 5* hotelli, kus ta varasemalt töötas. Hotell oli mega ilus ja meenutas meile Las Vegase hotelle, kus oleme selle sama sõbrannaga 2015.aastal käisime, kui me San Diegos tutvusime. Seal jõime mojitot ja edasi suundusime kuskile karaoke baari, kus siis ühines ka tema sõber. Meie suureks üllatuseks istus kõrvallauas üksik nooremapoolne naisterahvas, kes tellis endale viina ja jõi seda. Veel suuremaks üllatuseks oli see, et tegemist oli kohaliku naisega. Siis saimegi enda kohalikelt teada, et Tuneesias võivad naised kanda, mida soovivad. Nagu wow, see naine jättis nii badass mulje, et järgmisel nv-l Eestis, läksin ka üksi välja ja üliäge oli! Kohalikud küsisid, mida meie riigis arvatakse Tuneesiast, ma rääkisingi siis turvalisuse teemal. Nad olid väga üllatunud, et sama hästi juhtub ju Euroopas ka igasugu asju (meenutasid nt Nizza terrorirünnakut). Ja no täpselt nii ongi, kunagi ei tea, kus midagi juhtuda võib. Pärast viidi meid ilusti tagasi koju. A ja nunnu oli see muidugi, et meile osteti jasmiinipärjad (jasmiin nende rahvuslill), mis lõhnasid nii imehästi!

Fun fact, kui ma tuneesialase autosse istusin ja turvavööd hakkasin peale panema, ütles ta mulle, et no need! Ma mingi misasja?! Kuna ta sõitis ka taksot ja oligi oma taksoga, et taksos ei pea turvavööd panema. Ma olin, et ee, loomulikult panen. Ja teine fun fact, et tagaistmel ei pea üldse turvavööd kinnitama. Tagasi sõitsime, siis tagaistmel polnudki turvavööd. Ja no liiklus seal.. hmm, sõidetakse nii, kuidas jumal juhatab, aga kuidagi moodi see kaootilsus toimis seal.

Igatahes järgmise päeva õhtul läksime päikeseloojangu ajaks katamaraaniga merele. Merel kokku olime kuskil 2,5-3h. Selle lõbu maksumus oli 45 eurot. Muidu oli 50, aga saime veidi soodukat. Kas see sõit just seda raha väärt oli… teistes riikides oleme väiksema raha eest rohkem saanud/näinud. Seal sõitsime mööda rannikut ühte kohta ujuma, pärast mida saime arbuusi, melonit, vett ja sprite ning siis sadamasse tagasi. Kellel rahast kahju ei ole, siis see oli selline mõnus chill nautimine.

Tegelikult siinkohal ma selle postituse isegi lõpetaks ja kirjutan vol2 ka, kuna Tuneesias üllatas meid rohkem kui me arvata oskasime, aga selleks, et blogi liiga pikk ei tuleks, jätkan Tuneesia tutvustamisega järgmises postituses. Edasi räägingi pealinna külastusest, Tuneesia Santorini linnast ja sellest, millised on tuneesialaste pulmakombed ning mille poolest Tuneesia teistest moslemimaadest erinevad. Nii et lugemiseni!

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga